Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lesní zkoušky ohařů

19. 7. 2011

 

 

Lesní zkoušky

 

 Místo: Domašín

Datum:  9.7.2011

Vrchní rozhodčí: Milan Turek

 

Těchto zkoušek jsem se bála už tak minimálně měsíc dopředu. Možná proto, že jsem o nich nic moc pořádně nevěděla a nebyla se na nich nikdy podívat (narozdíl od podzimek). Také od nás ze sdružení je nikdo se psem nedělal, takže tam sem také nic z praxe nezjistila. Aspoň, že máme tu naší chovatelku , jinak bych neměla kde vyzvýdat a kde brát dobré rady. Jelikož období před zkouškama bylo docela hektické (-maturita, přijmačky, atd.) ,tak moc času na cvičení nezbývalo. Nakonec jsem si řekla tak co, zkusíme si aspon ohrádku a max. půjdem domů. Měla jsem v plánu se aspoň na zkoušky podívat,abych zjistila jak to tam vůbec chodí. A pak bych nás přiiihlásila až dýl.

Ráno byl budíček ve 4 a pak hezky ven s Axínem aspon na hodku a půl než pojedem. Chtěla jsem ho vylítat, což se mi samozřejmě nepovedlo :-D. Po příjezdu tam, už bylo poměrně teplo a během dopoledne se udělalo nehorázné horko a co hůř hlavně dusno. Ani nevíte, jaké bylo pro mě překvapení, když jsme postupně disciplínama procházeli. Někde Ax překvapil a někde bych ho zas s prominutím kopla. Třeba taková šoulaná, kterou doma uměl na výbornou, tak tam dělal jak když neví o co jde, jelikož se asi 4m plazil,ale pak naštěstí zůstal. Ale tím byla disciplína hodnocena známkou "2". A pak jsem zas některé disciplíny trochu pokazila já, jako například barvu. Jelikož jsem nenahlásila lože, tak byla známka automaticky za "3", jinak šel pes krásně. A pak to přišlo, při ztracené se zajícem si Ax někde v lese poranil přední běh, ale brouček nezklamal a přinesl zajíce o třech. Pak nasledovala dohledávka pohozené lišky, tam s ní měl Axín trochu problém, ale nakonec přinesl, ale za povel navíc a špatné odevzdání byla známka "1". Pak následovalo slídění, které Ax splnil nádherně. A nakonec vlečky. Jako poslední byla vlečka s liškou. Viděla jsem na Axovi max. vyčerpanost. Horko bylo neunosné a trochu pokulhával. Tudíž se nedivím, že jsme vlečku s liškou nedodělali. Tam byla naše jediná "0". Naštěstí, je to taky jediná povolená nula. Takže pak už ze mě spadly veškeré nervy. Sice jsem věděla,že zkoušky jsme udělali na III.ceně ,ale to mi bylo jedno. HLAVNĚ, ŽE JE MÁME, NE?

A myslím, že na naší první premieru na leskách a tak málo času na přípravu to je krásný výkon. A když už víme co a jak, tak se rozhodně v budoucnu vrhneme na opravu.

FOTO ze zkoušek

Soudcovská tabulka 

Předmět  Známka  získané body
  1. Přinášení lišky přes překážku       2             4
  2. Šoulačka s odložením       2             8
  3. Práce na pobarvené stopě                   
              - vodič       3

           18   

  4. Přinášení vlečeného zajíce v lese       4            16
  5. Přinášení vlečené lišky v lese       0              0
  6. Vyhledáváni zvěře v houštinách       4            40
  7. Slídění a dohledávka       4            12
  8. Dohledávka střelené a pohozené    pernaté a  srsnaté zvěře                                    4,4       4            20
  9. Dohledávka pohozené lišky       1              4
10. Nos       4            40
11. Chování na stanovišti          (na řemeni)       3              6
12. Chování po výstřelu       4               8
13. Přinášení pernaté, srstnaté zvěře a lišky                                      4, 4, 1       3            12
14. Vodění na řemeni       4              8
15. Poslušnost       4            20
                                           III. cena        
 Soušet            182

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář